Aerobic Performance Women

KATEGORIE
* JUNIORKI do 16 lat, 18 lat i 21 lat wraz z budową ciała
(Klasa OPEN bez kontroli wagi + dozwolony start w innej kategorii)
*MASTER +40, +50, +60 lat wraz z budowa ciała
(Klasa OPEN bez kontroli wagi + dozwolony start w innej kategorii)
STRÓJ
*kostium SPORTOWY (bokserki+stanik) dwuczęściowy, NIEPRZEJRZYSTY.
* kolor, tkanina, faktura, ozdoby i styl kostiumu, a także kolor i styl butów na wysokich obcasach pozostawia się w.g uznania zawodniczki, z wyjątkiem wskazań przedstawionych poniżej.
*grubość podeszwy obuwia może wynosić maksymalnie 2 cm, a wysokość obcasa może wynosić maksymalnie 12 cm. Buty na platformie są niedozwolone.
* dół bikini musi przykrywać co najmniej 1/3 gluteus maximus i cały przód. Bikini musi być w dobrym smaku. STRINGI są surowo zabronione.
* kostium SPORTOWY zostanie ZWERYFIKOWANY podczas oficjalnej rejestracji zawodniczek.
* włosy mogą być stylizowane.
* z biżuterii dozwolone: obrączki, bransoletki i kolczyki
* zakaz noszenia: okularów, zegarków, peruczek ani sztucznej dodatków, z wyjątkiem implantów piersi.
* niedopuszczalne jest użycie substancji koloryzujacych i bronzerów, które można usunąć.

40% punktów OCENA SYLWETKI, 60% punktów UKŁAD DOWOLNY
Punkty zostanaja dodane do RUNDY FINAŁOWEJ
1 RUNDA: OCENA SYLWETKI
1. Wszystkie zawodniczki zostaną wprowadzone na scenę, w jednym szeregu wg. kolejności numerków, prezentując się w szortach (bokserkach)
2. W grupach po 5 zawodniczek jednocześnie, przeprowadzona zostanie prezentacja w czterech zwrotach. To daje sędziom wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do indywidualnych porównań. Gdy ta wstępna ocena w ćwierćfinale zostanie zakończona, każdy sędzia ma możliwość wskazania nie więcej niż 5 zawodniczek jednocześnie, do porównań indywidualnych. Po zakończeniu zawodniczki zostaną wyprowadzone ze sceny.
Cztery ZWROTY TO:
A. ćwierćobrotu w prawo
B. ćwierćobrotu w tył
C. ćwierćobrotu w prawo
D. ćwierćobrotu w przód

3. Jeśli w danej kategorii znajduje się duża liczba zawodniczek, Sędzia Główny może podzielić kategorię na taką samą liczbę lub grupy, aby przeprowadzić ćwierćfinały.
4. Zabrania się pozowania kulturystycznego.
5. W trakcie porównań zawodniczki będą oceniane za całokształt sylwetki – na podstawie ogólnego wrażenia sportowego ich ciała. Ogólna atletyka mięśni; Prezentacja zrównoważonej, symetrycznie rozwiniętej sylwetki oraz jędrności skóry. Grupy mięśni powinny mieć okrągły i solidny wygląd z niewielką ilością tkanki tłuszczowej.
RUNDA 2: UKŁAD DOWOLNY
W tej rundzie zawodniczki prezentują swoją sprawność fizyczną w układach choreograficznych, wraz z muzyką wybraną przez siebie, których długość nie przekracza 90 sekund.
Po raz kolejny zawodniczki zostaną ocenione za całokształt autoprezentacji na scenie, od momentu, gdy zjawi się na scenie, aż do chwili, gdy z niej wyjdzie.
W tej rundzie ocenie podlega tylko układ dowolny (stopień trudności i poprawność techniczna wykonywanych elementów, ogólne wrażenia artystyczne), bez analizy sylwetki.