Bikini Women

Regulamin według 2 kategorii:
1.WZROSTOWE:
* do 165 cm
* do 175 cm
* powyżej 175 cm
2.WIEKOWE:
* JUNIORKI do 16 lat, 18 lat i 21 lat wraz z budową ciała.
(Klasa OPEN bez kontroli wagi + można też konkurować w innej kategorii)
* MASTER +40, +50, +60 lat wraz z budoowa ciałą.
(Klasa OPEN bez kontroli WAGI + można też konkurować w innej kategorii)
Nadmierna muskulatura i definicja będą zaniżały ocenę: zwłaszcza BRZUCH I RAMIONA
STRÓJ
*kostium BIKINI dwuczęściowy, NIEPRZEJRZYSTY.
* kolor, tkanina, faktura, ozdoby i styl bikini, a także kolor i styl butów na wysokich obcasach pozostawia się w.g uznania zawodniczki, z wyjątkiem wskazań przedstawionych poniżej.
*grubość podeszwy obuwia może wynosić maksymalnie 2 cm, a wysokość obcasa może wynosić maksymalnie 12 cm. Buty na platformie są niedozwolone.
* dół bikini musi przykrywać co najmniej 1/3 gluteus maximus i cały przód. Bikini musi być w dobrym smaku. STRINGI są surowo zabronione.
* kostium BIKINI zostanie ZWERYFIKOWANY podczas oficjalnej rejestracji zawodniczek.
* włosy mogą być stylizowane.
* z biżuterii dozwolone: obrączki, bransoletki i kolczyki
* zakaz noszenia: okularów, zegarków, peruczek ani sztucznych dodatków, z wyjątkiem implantów piersi.
* niedopuszczalne jest użycie preparatów koloryzujących i bronzerów, które można usunąć.
BIKINI WOMEN składa się z 2 rund:
RUNDA1: T-walk
Zawodniczki wchodzą pojedynczo na scenę; zostają wprowadzone według kolejności numerów, według własnego uznania mogą przedstawić swoje imię i nazwisko lub kraj oraz kilka pozycji (podczas „T-walk” nie wolno używać pozowania kulturystycznego, pozy wulgarne SUROWO ZABRONIONE).
1. Zawodniczka dochodzi do środka sceny, zatrzymuje się i wykonuje 4 różne, dowolne pozycje.
2. Zawodniczka kieruję się w lewą stronę sceny i wykonuje 2 różne, dowolne pozycje wg. własnego wyboru.
3. Zawodniczka przechodzi na prawą stronę sceny i wykonuje 2 różne, dowolne pozycje wg. własnego wyboru
4. Zawodniczka kieruje się na tył sceny i pozostaje w ustawieniu szeregowym razem z zawodniczkami prezentującymi się wcześniej
RUNDA 2: Porównanie w zwrotach
Zawodniczki są wprowadzone na scenę przez Sędziego Liniowego wg kolejności numerycznej w jednej linii.
Następnie w grupach, nie większych niż 5 zawodniczek, zostają wyprowadzone do prezentacji podczas 4 zwrotów, co daje sędziom wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do porównań indywidualnych. Gdy ta wstępna ocena zostanie zakończona, każdy sędzia ma możliwość wskazania nie więcej niż 5 zawodniczek jednocześnie do porównań indywidualnych. Po zakończeniu porównań indywidualnych Sędzia Liniowy wyprowadza zawodniczki ze sceny.
POZYCJA PRZODEM:
Zawodniczki stoją pionowo, głową i oczami skierowanymi w tym samym kierunku, co ciało, jedną ręką spoczywającą na biodrze i jedną nogę lekko przesuniętą na bok. Druga ręka zwisa wzdłuż ciała, lekko z boku, z otwartą dłonią i prostymi, estetycznymi palcami. Kolana nieugięte, brzuch wciągnięty,klatka piersiowa wyeksponowana, ramiona ściągnięte.
3 SKRĘTY W PRAWO:
*Zawodniczki wykonują pierwszy obrót w prawo. Stają lewym bokiem do sędziów, górna część ciała lekko obrócona do sędziów. Twarz zwrócona w stronę panelu sędziowskiego. Prawa ręka spoczywająca na prawym biodrze, lewe ramię przytrzymane lekko i odwiedzione do tyłu w tyłu linii środkowej ciała, z otwartą dłonią i prostymi, estetycznymi palcami. Lewe biodro lekko podniesione, lewa noga (bliższa sędziom) nieco ugięta w kolanie, lewa stopa przesunięta o kilka centymetrów, spoczywając na palcach.
*Zawodniczki wykonują kolejny skręt w prawo i stają plecami się do sędziów. Pozycja wyprostowana, bez nadmiernego przenoszenie górnej części ciała do przodu. Z jedną ręką spoczywającą na biodrze i jedną nogą lekko przesunięta w bok. Druga ręka zwisała wzdłuż ciała, lekko z boku, z otwartą dłonią i prostymi, estetycznymi palcami. Kolana nieugięte, ,brzuch wciągnięty, klatka piersiowa wyeksponowana, ramiona ściągnięte. Dolna krzywa kręgosłupa naturalna lub lekka lordoza, górna tylna prosta, głowa w górę. Zawodniczki nie mogą zwracać górnej części ciała w kierunku sędziów, a podczas porównania powinny stać czołowo w kierunku głębi sceny.
*Zawodniczki wykonują następny skręt w prawo i stają prawym bokiem do sędziów, góra ciała lekko zwrócona się ku sędziom wraz z twarzą. Lewa ręka spoczywająca na lewym biodrze, prawe ramię przytrzymane lekko w linii środkowej ciała, z otwartą dłonią i prostymi, estetycznymi palcami. Prawe biodro lekko podniesione, prawa noga (bliżej sędziów) lekko ugieta w kolanie, prawa stopa przesunięta o kilka centymetrów, spoczywając na palcach. Sędziowie typują zawodniczki od pierwszego do ostatniego miejsca.
Sędziowie mają obowiązek oceniać.

Visits:44 Total: 127568