REGULAMIN OGÓLNY KATEGORII

REGULAMIN OGÓLNY DOTYCZĄCE POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII

 1. OZDOBY

Oprócz obrączki ślubnej zawodnicy nie mogą nosić obuwia, okularów, zegarków, wisiorków, kolczyków, peruczek, ozdób odbijających światło czy sztucznych dodatków.

DOTYCZY KATEGORII: AEROBICS PERFORMANCE MAN,

 1. REKWIZYTY:

Uwaga: termin „rekwizyty” oznacza dowolny przedmiot, urządzenie lub element.

Używanie rekwizytów podczas prezentacji wstępnej, w porównaniach lub finałowej rundzie jest surowo zabronione.

Wyjątkiem jest Runda Performance bądź UKŁADY DOWOLNE, dzie są one nagradzane punktami dodatkowymi!!. Jednakże rekwizyty muszą zostać zaakceptowane i dopuszczone do użytku, podczas weryfikacji oraz usunięte ze sceny po zakończeniu układu dowolnego. Powinny to być elementy bezpieczne dla samego zawodnika i jego otoczenia.

 1. PREZENTACJA

a) Pozowanie musi być zgodne z kategorią w jakiej startuje zawodnik/ zawodniczka. Pozowanie odbiegające od wzorów wytyczonych w regulaminie, skutkuje punktami ujemnymi. Powinno być nienaganne, stabilne i w pełni ukazujące walory sylwetki adekwatne do danej kategorii, nie pozostawiając wątpliwości co do formy zawodnika. Wszelkie niedociągnięcia w autoprezentacji działają na niekorzyść zawodnika.

b) Zawodnik musi wejść i wyjść na scenę bez pomocy innej osoby aby zaliczyć rundę. Nie dotyczy kategorii DISABLED – NIEPEŁNOSPRAWNI

c) Zawodnicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za strój, który spełnia standardy przyzwoitości i zasady wyznaczone przez regulamin.

d) Runda Performance oraz UKŁADY DOWOLNE mogą być wykonywane boso lub w tenisówkach.

f) Zawodnicy wprowadzani są na scenę przez Sędziego Głównego bądź Sędziego Liniowego.

 1. BRĄZERY

Dozwolone są wszelkie brązery, jednakże z obowiązkiem zachowania wyjątkowej ostrożności, pozostawiając otoczenie w czystości, a za szkody wynikłe z zaniedbania zawodnika odpowiedzialność ponosi on sam. Zobowiązany jest usunąć je na swój koszt. Procedury opalania profesjonalnego (opalanie airbrush, spray kabiny natryskowe) mogą być stosowane w przypadku aplikacji przez profesjonalne firmy i wykwalifikowany personel. Oleje do ciała i środki nawilżające mogą być stosowane z wyczuciem, nadmiar tych substancji jest surowo zabroniony. Należy pamiętać o równomiernym nałożeniu produktów brązujących. Brak estetyki w tym zakresie działa na niekorzyść zawodnika.

 1. PORÓWNANIA

Jeśli w tej kategorii znajduje się duża liczba zawodników, Sędzia Główny może podzielić kategorię na grupy z taką sama ilością zawodników, aby wykonać pozy obowiązkowe, line up oraz dodatkowe porównania.

 1. STRÓJ KATEGORIE KOBIECE
 1. grubość podeszwy obuwia może wynosić maksymalnie 2 cm, a wysokość obcasa może wynosić maksymalnie 12 cm. Buty na platformie są niedozwolone.
 2. dół bikini musi przykrywać co najmniej 1/3 gluteus maximus i cały przód. Bikini musi być w dobrym smaku. STRINGI są surowo zabronione.
 3. kostium SPORTOWY zostanie ZWERYFIKOWANY podczas oficjalnej rejestracji zawodniczek!!!!
 4. Wskazana odpowiednia stylizacja włosów, make-up podkreślające walory zawodniczki, harmonizujące z jej urodą, będące dopełnieniem scenicznego image – działa to zdecydowanie na korzyść zawodniczki.
 5. biżuterii dozwolone: obrączki, bransoletki i kolczyki.
 1. Każdy zawodnik startuje na własną odpowiedzialność, z pełną świadomością stanu swojego zdrowia, które pozwala mu na udział w rywalizacji sportowej. Zobowiązany jest w tym celu podpisać pisemną zgodę, której formularz udostępnia organizator podczas WERYFIKACJI.
Visits:176 Total: 138310