Muscle Model

W MEN’S MUSCLE MODEL istotna jest sportowa sylwetka i przystojna aparycja, weryfikowane podczas 4 zwrotów. Ciało powinno być bardziej umięśnione, niż w przypadku FITNESS MODEL, ale zdecydowanie mniej niż w kategoriach BODYBUILDING I BODY ATHLETIC. Ważny jest ogólny wygląd męskiej sportowej sylwetki, czyli mężczyzna przystojny (twarz), atrakcyjny, prezentujący ogólną sportową formę z akcentem definicji mięśniowej.
KATEGORIE
1. WZROSTOWE
A) – 170 cm
B) – 180 cm
C) + 180 cm
2. WIEKOWE
*JUNIORZY do 16 lat, 18 lat i 21 lat wraz z budową ciała.
(Klasa OPEN bez kontroli wagi + dozwolony start w innej kategorii)
** MASTERS +40, +50, +60 lat wraz z budową ciała
(Klasa OPEN bez kontroli wagi + dozwolony start w innej kategorii)

RUNDA 1
GARNITUR
Zawodnicy wchodzą na scenę jeden po drugim w garniturach, według numeru. Nazwisko i nazwę kraju mogą podać według własnego uznania.
Prezentują się w kilku dowolnych pozach na scenie. Pozowanie kulturystyczne i pozy wulgarne są ZABRONIONE.
Zawodnik dochodzi do środka sceny, zatrzymuje się i wykonuje 4 dowolne pozy.

PORÓWNANIA W 4 ZWROTACH.
Zawodnicy są wprowadzeni na scenę w kolejności numerycznej w jednym szeregu.
W grupach nie większych niż 5 zawodników, biorą udział w 4 zwrotach.
To daje sędziom wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do indywidualnych porównań. Po tej wstępnej ocenie każdy sędzia otrzymuje możliwość wyznaczenia,
nie więcej niż 5 zawodników jednocześnie, do porównań indywidualnych. Po ich zakończeniu zawodnicy wracają do pozostałych konkurentów na scenie.
Sędziowie przyznają lokaty od pierwszego do ostatniego miejsca.
Punktacja wstępna jest taka sama jak w innych dyscyplinach.
Wybór garnituru pozostaje w gestii zawodnika.

RUNDA 2
Zawodnicy wchodzą na scenę jeden po drugim według numeru. Nazwisko i nazwę kraju mogą podać według własnego uznania.
Prezentują się w kilku pozach podczas T-WALKING. Pozy kulturystyczne ZABRONIONE!!!

 

PORÓWNANIA W 4 ZWROTACH.
Zawodnicy są na scenie w kolejności numerycznej w jednej linii.
W grupach nie większych niż 6 zawodników, biorą udział w 4 zwrotach.
To daje sędziom wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do indywidualnych porównań. Po tej wstępnej ocenie każdy sędzia otrzymuje możliwość wyznaczenia,
nie więcej niż 6 zawodników jednocześnie, do porównań indywidualnych.Po ich zakończeniu zawodnicy wracają do pozostałych konkurentów na scenie.

 

KRYTERIA SĘDZIOWSKIE
1. Sędziowie wyznaczają miejsca od pierwszego do ostatniego w taki sam sposób jak w innych dyscyplinach.
2. Punktacja wstępna jest taka sama jak w innych dyscyplinach.
3. Główny nacisk kładziony jest na ogólny wygląd lekkoatletycznego, symetrycznie zbudowanego ciała i przystojną twarz.
4.. Sędzia wstępnie ocenia ogólny męski sportowy wygląd ciała. Ocena ta zaczyna się od głowy i rozciąga się w dół, mając na uwadzę całą sylwetkę.
5. Ocena, począwszy od ogólnego wrażenia sylwetki, powinna uwzględniać stan skóry i jej odcień oraz również włosy . Sędziowie będą doszukiwać się zawodników, którzy wpasowują się w wyznaczone kryteria poprzez właściwe kształty, niezaburzone proporcje ciała w połączeniu ze zrównoważoną masą mięśniową i ogólnie korzystną aparycją.

PRZESADNA MUSKULATURA I DEFINICJA SKUTKUJĄ PUNKTAMI UJEMNYMI!!!

STRÓJ
Zawodnicy noszą krótkie spodenki, które sięgają od dolnej części brzucha do poziomu tuż nad kolanem. Z tyłu krótkie szorty plażowe muszą pokrywać całą powierzchnię ud i kończyć się tuż nad kolanem.
Materiał, faktura i kolor szortów w.g upodobań zawodnika.
Oprócz obrączki ślubnej zawodnicy nie mogą nosić obuwia, okularów, zegarków, wisiorków, kolczyków, peruczek, ozdób odbijających światło czy sztucznych dodatków.
Używanie rekwizytów podczas prezentacji wstępnej lub finałowej jest surowo zabronione.
Używanie substancji koloryzujących i bronzerów, które mogą brudzić, jest zabronione. Jeśli opalenizna usuwa się pod wpływem dotyku, sportowiec nie będzie mógł wejść do kolejnego
etapu.
Nie wolno używać preparatów koloryzujących i bronzerów, które można wycierać.
Procedury opalania profesjonalnego (opalanie airbrush, spray kabiny
natryskowe) mogą być stosowane w przypadku aplikacji przez profesjonalne firmy i wykwalifikowany personel.
Oleje do ciała i środki nawilżające mogą być stosowane z wyczuciem, nadmiar tych substancji jest surowo zabroniony.

T-WALKING 25% OCENY
*Zawodnik dochodzi do środka sceny i zatrzymuje się w pozycji frontalnej (przodem do sędziów) z jedna dłonią w kieszeni lub na biodrze, kończąc twarzą w kierunku sędziów.
*Sędziowie oceniają sylwetkę w ruchu: tempo, elegancję ruchów, gesty, męski wdzięk, osobowość, charyzmę, naturalny rytm a także widowiskowość i SHOW w wykonaniu zawodnika

4 ZWROTY 75% OCENY

POZYCJA PRZODEM
Napięta, wyprostowana sylwetka z głową i oczami skierowanymi w tą samą stronę co ciało.
Jedna dłoń na biodrze, z czterema palcami z przodu ciała; jedna noga lekko wysunięta w bok.Druga ręka opadająca wzdłuż ciała w lekkim oddaleniu; łokieć delikatnie ugięty: dłoń otwarta; proste, estetycznie ułożone palce.
Kolana nieugięte; spięty brzuch, mięśnie najszersze grzbietu lekko zaznaczone; głowa uniesiona.
ZAWODNICY W NIEWŁAŚCIWEJ POZYCJI OTRZYMUJĄ JEDNO OSTRZEŻENIE, po czym zostaną odliczone PUNKTY KARNE!!!
ZWROT W PRAWO
Ćwierćobrotu w prawo do pozycji lewym bokiem do sędziów. Górna część ciała lekko zwrócona ku widowni i twarz w kierunku sędziów. Lewa dłoń na biodrze, prawe ramię wzdłuż ciała w lekkim oddaleniu od środka ciała, łokieć delikatnie ugięty; dłoń otwarta z prostymi, estetycznie ułożonymi palcami. Lewa noga (bliższa sędziom) lekko ugięta w kolanie, stopa na podłodze. Prawa noga zgięta w kolanie, wysunięta w tył, oparta na palcach.
ZWROT W TYŁ
Ćwierćobrotu w prawo. Zawodnik staje plecami do sędziów; głowa i wzrok skierowane w głąb sceny. Jedna dłoń na biodrze, prawe ramię wzdłuż ciała w lekkim oddaleniu od środka ciała, łokieć delikatnie ugięty; dłoń otwarta z prostymi, estetycznie ułożonymi palcami. Jedna noga lekko wysunięta w bok i do tyłu, spoczywając na palcach. Mięśnie szerokie grzbietu lekko napięte, głowa uniesiona.
ZWROT W PRAWO
Ćwierćobrotu w prawo do pozycji prawym bokiem do sędziów. Górna część ciała lekko zwrócona ku widowni i twarz w kierunku sędziów. Prawa dłoń na biodrze, prawe ramię wzdłuż ciała w lekkim oddaleniu od środka ciała, łokieć delikatnie ugięty; dłoń otwarta z prostymi, estetycznie ułożonymi palcami. Prawa noga (bliższa sędziom) lekko ugięta w kolanie, stopa na podłodze. Lewa noga zgięta w kolanie, wysunięta w tył, oparta na palcach.

Visits:103 Total: 127552